http://www.youtube.com/v/bmJ7ge7ECno?version=3&autohide=1&autohide=1&showinfo=1&autoplay=1&attribution_tag=Ek-yK6hUBKOcENpfuXWjpQ&feature=share
Sorki że jest tylko link ale to są moi faworyci Amerykańskiej wersji Mam talent
Super Trio które razem tworzy coś nie samowitego
Posłuchajcie
Daria ♥
niedziela, 10 listopada 2013
wtorek, 29 października 2013
** Makijaż na Halloween 2013 **
http://www.youtube.com/v/BnF0kl-CnHo?autohide=1&version=3&attribution_tag=3z2a5S9FqtrK6ZzQkI8zMg&autoplay=1&showinfo=1&feature=share&autohide=1
Hej witam serdecznie dziś proponuje obejrzeć makijarz na Halloween w wykonaniu bardzo znanej you tubowiczki katOsu która wykonała go perfekcyjnie. Gorąco polegam moze ja również wypróbuje ale niestety bez czerwonych soczewek.
Zjawiskowy
Ps. Sorry ale może się tylko pojawić link nie nagranie
Daria♥
Hej witam serdecznie dziś proponuje obejrzeć makijarz na Halloween w wykonaniu bardzo znanej you tubowiczki katOsu która wykonała go perfekcyjnie. Gorąco polegam moze ja również wypróbuje ale niestety bez czerwonych soczewek.
Zjawiskowy
Ps. Sorry ale może się tylko pojawić link nie nagranie
Daria♥
poniedziałek, 28 października 2013
Język Niemiecki
Hej
Dziś zmienię trochę temat. Wymyśliłam, że otworze jak ja to nazwałam ,,sklepik,, z pigułkami wiedzy podstawowych słów używanych w poszczególnych krajach
Zacznę od Niemieckiego to nie jest mój ulubiony język ale ucząc się właśnie tego języka wpadłam na ten pomysł
Formy powitania
Rano do około 10.00 Guten Morgen
Po południu do około 19.00 Guten Tag
Wieczór od 20.00 Guten Aben
Przed pójściem spać Guten Nacht
Formy pożegnania
Auf Widersehen
Ciao
Tshus (u z kropeczkami)
Zwroty
Jak masz na imię
Wer bist du
Odp. Ich bin .......\
Gdzie ty mieszkasz
Wo wohnst du
Odp.Ich wohne in ....../
Skąd pochodzisz
Woher kommst du
Odp. Ich komme aus ......../
Ile masz lat
Wie alt bist du
Odp. Ich bin ...... Jahre alt/
Podstawowe czasowniki
haben - mieć
sein- byc
horen - słychać
mallen - malować
spielen - grać
Pamiętaj czasowniki się odmienia
na przykładzie mallen - bo regularny
1 Ich male 1 Wir malen
2 Du malst 2 Ihr malt
3 Er 3 Sie malen
Sie malt
Es
Rada do zapamiętania rzeczowniki piszemy z dużej litery
Rodzinka Familie
Die Mutter mama
Der Vater tata
Die Oma babcia
Die Opa dziadek
Der Bruder brat
Die Schwester siostra
Dzięki za uwagę mam nadzieje że coś pomogłam to również dla mnie malutkie powtórzenie
Daria ♥
Dziś zmienię trochę temat. Wymyśliłam, że otworze jak ja to nazwałam ,,sklepik,, z pigułkami wiedzy podstawowych słów używanych w poszczególnych krajach
Zacznę od Niemieckiego to nie jest mój ulubiony język ale ucząc się właśnie tego języka wpadłam na ten pomysł
Formy powitania
Rano do około 10.00 Guten Morgen
Po południu do około 19.00 Guten Tag
Wieczór od 20.00 Guten Aben
Przed pójściem spać Guten Nacht
Formy pożegnania
Auf Widersehen
Ciao
Tshus (u z kropeczkami)
Zwroty
Jak masz na imię
Wer bist du
Odp. Ich bin .......\
Gdzie ty mieszkasz
Wo wohnst du
Odp.Ich wohne in ....../
Skąd pochodzisz
Woher kommst du
Odp. Ich komme aus ......../
Ile masz lat
Wie alt bist du
Odp. Ich bin ...... Jahre alt/
Podstawowe czasowniki
haben - mieć
sein- byc
horen - słychać
mallen - malować
spielen - grać
Pamiętaj czasowniki się odmienia
na przykładzie mallen - bo regularny
1 Ich male 1 Wir malen
2 Du malst 2 Ihr malt
3 Er 3 Sie malen
Sie malt
Es
Rada do zapamiętania rzeczowniki piszemy z dużej litery
Rodzinka Familie
Die Mutter mama
Der Vater tata
Die Oma babcia
Die Opa dziadek
Der Bruder brat
Die Schwester siostra
Dzięki za uwagę mam nadzieje że coś pomogłam to również dla mnie malutkie powtórzenie
Daria ♥
wtorek, 24 września 2013
Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka
Recenzja:
Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka
Jest to pierwsza część z cyklu Świat Nocy która przeczytałam
Składa się z trzech książek
Dotyk Wampira
Córki Nocy
Zaklinaczka
Każda z nich opowiada historie zakazanej miłości
Mistyczne stwory nie mogą kochać ludzi ani opowiadać im o Świecie Nocy
Pierwsza opowiada o śmiertelnie chorej Popy i wampirze Jams'e który od małego jest jej najlepszym przyjacielem.Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się że ma raka trzustki ale to ją nie załamuje. James żeby uratować życie Popy musi złamać dwie najważniejsze zasady panujące w jego świecie
1. Nie zdradzać swojej torsamości
2.Nie przemieniać nikogo w wampira.
Chłopak i dziewczyna wyznają sobie miłość i okazuje się że są swoimi " bratnimi duszami ".
Cała opowieść chodz opiera sie na nich to przeplatają sie rownież wątki rodzinne jak np:
Brat bliźniak- czarodziej
Zaginiony ojciec
Troskliwa matka
Ojczym
Opowieść nie jest jakaś super wybitna, ale podobała mi się. Szybko przez
nią przebrnęłam i powoli zaczęłam zaznajamiać się ze Światem Nocy,
gdzie istoty nie z tego świata rządzą swoimi własnymi prawami. Poppy
nieraz mnie irytowała swoją naiwnością, ale bardzo polubiłam jej
bliźniaka, James'a oraz jego mrocznego kuzyna Asha, który w tym
opowiadaniu był "tym złym". Zakończenie było do przewidzenia, aczkolwiek
nie wszystkie jego czynniki.
Drugi fragment
lubię chyba najbardziej z całej książki. Trzy młode siostry, które
różnią się od siebie nie tylko wyglądem lecz przede wszystkim
charakterem, przybywają do małego miasteczka, by uciec od bezwzględnych
reguł Świata Nocy. Wkraczając do posiadłości swojej ciotki, która także
jest uciekinierką, nie przewidują, iż na miejscu spotka ich coś
groźniejszego niż drapieżniki. Ktoś bowiem zaczyna mordować zwierzęta w
dość... obrzydliwy sposób. W mig uświadamiają sobie, że grozi im
śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie wiedzą jednak, że ich mroczny brat -
Ash, przybywa za nimi z zamiarem sprowadzenia ich z powrotem do
ojczyzny. A ten, może być groźniejszy niż sama noc... Przede wszystkim,
główne role oprócz rodzeństwa odegrała tu także Mary-Lynette i jej brat
Mark. Zafascynowana nowymi sąsiadkami dziewczyna uświadamia sobie, że
coś z nimi jest nie tak. Bo jak inaczej wytłumaczyć nagłe zniknięcie ich
ciotki? Gdy nastolatka widzi jak we trójkę zakopują w ogródku jakiś
dziwnie przypominający osobę worek wie, że musi odkryć jaką tajemnicę
skrywają siostry. Niekoniecznie jest to łatwe zadanie... zwłaszcza, gdy
na drodze stanie jej przystojny, lecz arogancki i bezczelny Ash.
Zasada taka sama tylko tym razem Czarownica {jedna z sióstr o imieniu Jo}i Człowiek i Mark
Wampir Ash i Czlowiek Mary-Lynette
Powiem tak - historia banalna i w pewien sposób wręcz prosta, jednak przyjemna. Czytało się ją lekko, a podczas niektórych momentów na twarzy wykwitał mi uśmiech. Poza tym spodobało mi się, że w tej części istotną rolę odgrywał mój słodki, mroczny Ash.
Powiem tak - historia banalna i w pewien sposób wręcz prosta, jednak przyjemna. Czytało się ją lekko, a podczas niektórych momentów na twarzy wykwitał mi uśmiech. Poza tym spodobało mi się, że w tej części istotną rolę odgrywał mój słodki, mroczny Ash.
Trzeci fragment to opowieść o kuzynkach Jams'a i Asha- Thea i Blaise
chociaż się kochają i traktują jak siostry, to różnią się od siebie jak
woda i ogień. Thea jest spokojną dziewczyną, rozważną, potrafiącą myśleć
trzeźwo w niemal każdej sytuacji. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę
ludzką, a przede wszystkim - kocha zwierzęta. Tymczasem Blaise jest jej
zupełnym przeciwieństwem. Arogancka, bezczelna, wykorzystująca swoje
moce do pozyskiwania różnych rzeczy materialnych, pakująca siebie i
swoją kuzynkę w tarapaty. Myśli wyłącznie o sobie i o tym, by
prezentować się nienagannie w każdej sytuacji.Thea poznaje sympatycznego Erica Ross'a w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Blaise próbuje uwieść Erica swoimi czarami i Thea by chronić ukochanego przypadkowo wypuszcza ducha źłej czarownicy Samanty.
Czy uda im się przegonić {hi hi } ducha zanim nie wymorduje pół miasta.
Sami się dowiedzcie
To ostatnia i najbardziej męcząca opowieść jest tam wiele opisów ale chęci czytania dodaje fakt że po tej opowieści będzie kolejna ksiażka a wy tak się zżyliście z bohaterami z poprzednich opowiadań że nie mozecie się doczekać 2 księgi.
Żeby dodać smaczku powiem że dwójeczka jest świetna i to kolejne historie dużo ciekawsze i bardziej zawiłe (tylko nie próbujcie omijać 1 hi hi )
Na zakończenie liczba stron wynosi:495
Moja Ocena 7/10
Pozdro Daria♥
Ps. Kolejna recęzja za tydzień (postaram się)
Garrett Gardner - Too Close - Studio Version - The Voice 2013
Wiem że ta edycja The Voice się już skończyła oczywiście ale Garett tą piosenką mnie olśnił. Zazwyczaj podróbki mi się nie podobają , a to jak grom z jasnego nieba spadło i mnie wbiło w fotel. To moja ukochana . piosenka i to jeszcze tak zaśpiewana nie bywałe.
Polecam odsłuchać ten klip
Buziaczki
Daria♥
niedziela, 22 września 2013
Treasure - Bruno Mars (cover) Megan Nicole and Max Schneider
Ktoś fanem Bruno Marsa jeżeli tak posłuchajcie sobie Nicole i Max' a
Polecam Też jej kanał na yt na którym robi świetne covery.
Treasure hu hu treasure..... '
Odrawzu wpada w ucho
Pozdrawiam Daria♥
środa, 18 września 2013
Troszeczkę o mnie
1. Ulubiony kolor ?Turkus
2. Imię przyjaciółki ?
Weronika
3. Kolor włosów ?
Ciemny blond
4. Ulubiony film?
Avatar
5. Lubisz tańczyć?
Kocham
6. Lubisz śpiewać?
Tak
7. Umiesz jeździć na rolkach?
Nie a szkoda
8. Ulubiona książka
Lucian Isabel Abedi
9. Czekolada mleczna czy gorzka?
Mleczna
10. Prostujesz włosy?
Tak
11. Ulubiony fast-food
Tortilla
wtorek, 27 sierpnia 2013
Doda - Titanium (David Guetta & Sia live rock cover)
Doda w takim wydaniu mi się bardziej podoba. Teraz łatwiej dostrzec jej piękną barwę głosu i ,,nie zasłania" tego skąpe ubranie przez które wszystko widać.
Piosenka Davida sama w sobie jest piękne a doda zaśpiewała ją jak należy lekko wzorując się na Sia, która orginalnie śpiewa tą piosenkę
Oceniając ogółem
Piosenka [rytm] 7/10
Słowa 8/10
Wykonanie 7/10
Dodam że jestem wielką fanką Davida Guetta
Pozdro Daria♥
wtorek, 20 sierpnia 2013
Evolution of Music - Pentatonix
M Musicie tego posłuchać genialne.
Jestem wielką fanką Pentatonix.
Ich covery są oszałamiające a piosenka i teledysk pt Aha wywołuje dreszcyk na skórze.
Polecam gorąco
Wasza Daria ♥
niedziela, 11 sierpnia 2013
6 rodzajów warkoczy
Hey
Dziś kącik fryzur
O to kilka ciekawych projektów warkoczy
- wiedeński
'
-(Wodospad)
,
- holenderski
,
- duński
,
- polski
,
- z 5 pasm
,
Dzięki za uwagę według mnie każdy jest świetny.
Ale prawdziwy zachwyt wywołuję z 5 pasm.
Świetny
Pozdrawiam Daria ♥
sobota, 10 sierpnia 2013
Zdjęcie z łódki kocham wodę.... kocham pływać....kocham MAZURY.....kocham Giżycko
Tam spędzilam tamto roczne wakację.
W tym roku jak już wiecie byłam na koloniach nad Bałtykiem.
Polecam ośrodek b=kolonijny Fiord w Smołdzińskim Lesie.
Cała ja. Chciała bym zobaczyć cały świat na razie zaczynam od Polski.
Recenzja:Cykl Strażnicy Veridianu part 2
Mrok
Drugi tom niezwykłej trylogii o Straży – tajemniczej organizacji strzegącej ludzkiej historii. Tym razem narratorami opowieścią są Isabel i tajemniczy Arkarian.Isabel i Ethan, do których dołączył teraz wciąż sceptyczny wobec zadań Straży Matt, muszą udać się w podróż inną niż wszystkie. Arkarian, mistrz Ethana, został uprowadzony przez akolitów chaosu i uwięziony w koszmarnym, pełnym najbardziej nieprawdopodobnych stworzeń, świecie. Trybunał nie zgadza się na akcję ratunkową, jednak Isabel, której więź z Arkarianem jest coraz silniejsza, nie zważa na konsekwencje! Dziewczyna namawia Ethana i swego brata, by postawili
wszystko na jedną kartę i zaryzykowali przyszłość swoją i całej organizacji.
Takimi oto słowami opisana jest ta książka przez autorkę.
W odróżnieniu od poprzedniej części ma w sobie więcej tajemniczości, ponieważ bohaterowie przez większość czasu znajdują się w krainie cienia w której mieszkają stwory i potwory, których wygląd ani zachowanie nie jest podobnę do niczego co znamy z naszej Ziemi. W dodatku panuje tam całkowita ciemność a oni mają tylko trzy krysztaly które oświetlają im drogę. Opis książki dostatecznie zdradza fabułę więc nie zdradźę niczego więcej, lecz pozwolę sobie przybliżyć wygląd Arkariana
Arkarian, jest bardzoodważny nawet na łożu śmierci ma nadzieję, że nikt nie będzie podejmował próby ratunku. Nie jest w ani jednym calu egoistyczny i przedkłada bezpieczeństwo innych nad własne. W pierwszej części ta postać była owiana tajemnicą, ale w tym razem jest nam całkowicie przedstawiona. Chłopak, mimo że nieśmiertelny, jest prawie zwyczajny. Czuje strach i potrzebę ochrony bliskich. Tak naprawdę nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym poza naprawdę dobry sercem i niesamowitym wyglądem – fiołkowymi oczami i niebieskimi włosami.
Ja od pierwszych słów zakochałam się w tej postaci i właśnie ona jest na okładcę.(Chodź ja wyobrażałam sobie jego włosy dużo jaśniejsze) To i tak według mnie graficy wykonali dobrą robotę. Lekko komputerowa postać w nie wyraźnymi rysami dodaje dużego kopa naszej wyobraźni i zachęca do dalszego bicia rekordów długości czytania bez odłożenia książki na stół. (he he )
Podsumowując całokształt książki jest magiczny. Występują w niej uczucia które przeważają nad zdrowym rozsądkiem.Z pierwszego tomu wiadomo że Arkarian i Izabel są sobie przeznaczeni a ich wątek miłosny dojdzie do setna w tym tomie.(Druga strona dowie się o uczuciu i odwzajemni je).Opowieść którą, mogę polecić każdemu
Moja ocena 9/10
piątek, 9 sierpnia 2013
Recenzja: Cykl Strażnicy Veridianu part 1
W zeszłym tygodniu czytałam cykl książek Strażnicy Veridianu Marianne Curley.
Składa się z 3 części
- Straż
- Mrok
- Klucz
Jest to pierwsza część o Etanie, którego siostra została zabita gdy byli mali. Od tego czasu jest agentem tajnej Straży, która broni świat przed zmieniającym przeszłość i wtem sposób ingerującą w przyszłość Zakonu Ciemności.
Pewnego dnia jego mentor Arkarian oznajmia że Etanowi będzie przydzielona nowa uczennica. Okazuje się z eto jest jego dawnego przyjaciela z dzieciństwa siostra o imieniu Izabel.Czekają ich fascynujące podróże w czasie.
Autorka pisze dla mnie bardzo zrozumiałym i prostym językiem. Lektura jest dość długa ale czyta się ją bardzo szybko.Fascynuje swoją prostotą i nie za długimi opisami. Wątek przygodowo- miłosny, chodź z dużym przeważaniem tego drugiego. Fantastyka w miłej odmianie od duchów wampirów, wilkołaków i wróżek.
Lektura dla każdego z nutką tajemniczości.
Moja ocena 8.5/10
Składa się z 3 części
- Straż
- Mrok
- Klucz
Straż
Jest to pierwsza część o Etanie, którego siostra została zabita gdy byli mali. Od tego czasu jest agentem tajnej Straży, która broni świat przed zmieniającym przeszłość i wtem sposób ingerującą w przyszłość Zakonu Ciemności.Pewnego dnia jego mentor Arkarian oznajmia że Etanowi będzie przydzielona nowa uczennica. Okazuje się z eto jest jego dawnego przyjaciela z dzieciństwa siostra o imieniu Izabel.Czekają ich fascynujące podróże w czasie.
Autorka pisze dla mnie bardzo zrozumiałym i prostym językiem. Lektura jest dość długa ale czyta się ją bardzo szybko.Fascynuje swoją prostotą i nie za długimi opisami. Wątek przygodowo- miłosny, chodź z dużym przeważaniem tego drugiego. Fantastyka w miłej odmianie od duchów wampirów, wilkołaków i wróżek.
Lektura dla każdego z nutką tajemniczości.
Moja ocena 8.5/10
Wprowadzenienie. Przedstawiam się
3..2..1 Start!!!
Witam od dzisiaj zaczynam prowadzić swojego bloga. Wiem że, takich blogów jak moje są setki a nawet tysiące, ale postanowiłam że też spróbuję.
Jestem Daria i mam 13 lat. Urodziłam się 29.06.2000r. Mieszkam w małej wiosce nie daleko Koła. Pasjonuje mnie czytanie książek jazda na rowerze, dziennikarstwo. Trochę śpiewam chodź nie mam na swoim koncie żadnych nagród. Uwielbia Florence and The Machina i Imagine Dragons i także im będą poświęcone niektóre posty.Spróbuje dla was stworzyć coś co sama bym czytała
Trzymajcie kciuki !!
Pozdrawiam ♥
Subskrybuj:
Posty (Atom)
