niedziela, 10 listopada 2013

Uncle Jed - Australia's Got Talent 2013 Performances.

http://www.youtube.com/v/bmJ7ge7ECno?version=3&autohide=1&autohide=1&showinfo=1&autoplay=1&attribution_tag=Ek-yK6hUBKOcENpfuXWjpQ&feature=share
 Sorki że jest tylko link ale to są moi faworyci Amerykańskiej wersji Mam talent
Super Trio które razem tworzy coś nie samowitego
Posłuchajcie
Daria ♥

wtorek, 29 października 2013

** Makijaż na Halloween 2013 **

http://www.youtube.com/v/BnF0kl-CnHo?autohide=1&version=3&attribution_tag=3z2a5S9FqtrK6ZzQkI8zMg&autoplay=1&showinfo=1&feature=share&autohide=1
Hej witam serdecznie dziś proponuje obejrzeć makijarz na Halloween w wykonaniu bardzo znanej you tubowiczki  katOsu która wykonała go perfekcyjnie. Gorąco polegam moze ja również wypróbuje ale niestety bez czerwonych soczewek. 
Zjawiskowy
Ps. Sorry ale może się tylko pojawić link nie nagranie
Daria♥

poniedziałek, 28 października 2013

Język Niemiecki

Hej
Dziś zmienię trochę temat. Wymyśliłam, że otworze jak ja to nazwałam ,,sklepik,, z pigułkami wiedzy podstawowych słów używanych w poszczególnych krajach
Zacznę od Niemieckiego to nie jest mój ulubiony język ale ucząc się właśnie tego języka wpadłam na ten pomysł

Formy powitania
Rano do około 10.00 Guten Morgen 
Po południu do około 19.00  Guten Tag 
Wieczór od 20.00 Guten Aben
Przed pójściem spać Guten Nacht
Formy pożegnania
Auf Widersehen
Ciao
Tshus (u z kropeczkami)
 Zwroty
Jak masz na imię 
Wer bist du
Odp. Ich bin .......\
Gdzie ty mieszkasz
Wo wohnst du
Odp.Ich wohne in ....../
Skąd pochodzisz 
Woher kommst du
Odp. Ich komme aus ......../
Ile masz lat
Wie alt bist du
Odp. Ich bin ...... Jahre alt/

Podstawowe czasowniki 
haben - mieć
sein- byc
horen - słychać
mallen - malować
spielen - grać
Pamiętaj czasowniki się odmienia 
na przykładzie mallen - bo regularny
1 Ich male           1 Wir malen
2 Du malst           2 Ihr malt
3 Er                     3 Sie malen
   Sie malt
   Es
 Rada do zapamiętania rzeczowniki piszemy z dużej litery

Rodzinka Familie
Die Mutter mama
Der Vater tata
Die Oma babcia
Die Opa dziadek
Der Bruder brat
Die Schwester siostra
Dzięki za uwagę mam nadzieje że coś pomogłam to również dla mnie malutkie powtórzenie
Daria  ♥ 



wtorek, 24 września 2013

Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka

Recenzja:

Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka
Jest to pierwsza część z cyklu Świat Nocy która przeczytałam

Składa się z trzech  książek
Dotyk Wampira
Córki Nocy
Zaklinaczka
Każda z nich opowiada historie zakazanej miłości
Mistyczne stwory nie mogą kochać ludzi ani opowiadać im o Świecie Nocy

Pierwsza opowiada o śmiertelnie chorej Popy i wampirze Jams'e który od małego jest jej najlepszym przyjacielem.Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się że ma raka trzustki ale to ją nie załamuje. James żeby uratować życie Popy musi złamać dwie najważniejsze zasady panujące w jego świecie 
1. Nie zdradzać swojej torsamości
2.Nie przemieniać nikogo w wampira.
Chłopak i dziewczyna wyznają sobie miłość i okazuje się że są swoimi " bratnimi duszami ".
Cała opowieść chodz opiera sie na nich to przeplatają sie rownież wątki rodzinne jak np:
Brat bliźniak- czarodziej
Zaginiony ojciec
Troskliwa matka
Ojczym 
 Opowieść nie jest jakaś super wybitna, ale podobała mi się. Szybko przez nią przebrnęłam i powoli zaczęłam zaznajamiać się ze Światem Nocy, gdzie istoty nie z tego świata rządzą swoimi własnymi prawami. Poppy nieraz mnie irytowała swoją naiwnością, ale bardzo polubiłam jej bliźniaka, James'a oraz jego mrocznego kuzyna Asha, który w tym opowiadaniu był "tym złym". Zakończenie było do przewidzenia, aczkolwiek nie wszystkie jego czynniki.


Drugi fragment 
 lubię chyba najbardziej z całej książki. Trzy młode siostry, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem lecz przede wszystkim charakterem, przybywają do małego miasteczka, by uciec od bezwzględnych reguł Świata Nocy. Wkraczając do posiadłości swojej ciotki, która także jest uciekinierką, nie przewidują, iż na miejscu spotka ich coś groźniejszego niż drapieżniki. Ktoś bowiem zaczyna mordować zwierzęta w dość... obrzydliwy sposób. W mig uświadamiają sobie, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie wiedzą jednak, że ich mroczny brat - Ash, przybywa za nimi z zamiarem sprowadzenia ich z powrotem do ojczyzny. A ten, może być groźniejszy niż sama noc... Przede wszystkim, główne role oprócz rodzeństwa odegrała tu także Mary-Lynette i jej brat Mark. Zafascynowana nowymi sąsiadkami dziewczyna uświadamia sobie, że coś z nimi jest nie tak. Bo jak inaczej wytłumaczyć nagłe zniknięcie ich ciotki? Gdy nastolatka widzi jak we trójkę zakopują w ogródku jakiś dziwnie przypominający osobę worek wie, że musi odkryć jaką tajemnicę skrywają siostry. Niekoniecznie jest to łatwe zadanie... zwłaszcza, gdy na drodze stanie jej przystojny, lecz arogancki i bezczelny Ash.
Zasada taka sama tylko tym razem Czarownica {jedna z sióstr o imieniu Jo}i Człowiek i Mark
Wampir Ash i Czlowiek Mary-Lynette
Powiem tak - historia banalna i w pewien sposób wręcz prosta, jednak przyjemna. Czytało się ją lekko, a podczas niektórych momentów na twarzy wykwitał mi uśmiech. Poza tym spodobało mi się, że w tej części istotną rolę odgrywał mój słodki, mroczny Ash.

Trzeci  fragment to opowieść o kuzynkach Jams'a i Asha- Thea i Blaise 
chociaż się kochają i traktują jak siostry, to różnią się od siebie jak woda i ogień. Thea jest spokojną dziewczyną, rozważną, potrafiącą myśleć trzeźwo w niemal każdej sytuacji. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę ludzką, a przede wszystkim - kocha zwierzęta. Tymczasem Blaise jest jej zupełnym przeciwieństwem. Arogancka, bezczelna, wykorzystująca swoje moce do pozyskiwania różnych rzeczy materialnych, pakująca siebie i swoją kuzynkę w tarapaty. Myśli wyłącznie o sobie i o tym, by prezentować się nienagannie w każdej sytuacji.Thea poznaje sympatycznego Erica Ross'a  w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Blaise próbuje uwieść Erica swoimi czarami i Thea by chronić ukochanego przypadkowo wypuszcza ducha źłej czarownicy Samanty.
Czy uda im się przegonić {hi hi } ducha zanim nie wymorduje pół miasta. 
Sami się dowiedzcie 
To ostatnia i najbardziej męcząca opowieść jest tam wiele opisów ale chęci czytania dodaje fakt że po tej opowieści będzie kolejna ksiażka a wy tak się zżyliście z bohaterami z poprzednich opowiadań że nie mozecie się doczekać 2 księgi.
Żeby dodać smaczku powiem że dwójeczka jest świetna i to kolejne historie dużo ciekawsze i bardziej zawiłe (tylko nie próbujcie omijać 1  hi hi )
Na zakończenie liczba stron wynosi:495
Moja Ocena 7/10
  
Pozdro Daria♥
Ps. Kolejna recęzja za tydzień (postaram się)

Garrett Gardner - Too Close - Studio Version - The Voice 2013

  


Wiem że ta edycja The Voice się już skończyła oczywiście ale Garett tą piosenką mnie olśnił. Zazwyczaj podróbki mi się nie podobają , a to jak grom z jasnego nieba spadło i mnie wbiło w fotel. To moja ukochana . piosenka i to jeszcze tak zaśpiewana  nie bywałe.
 Polecam odsłuchać ten klip
Buziaczki
Daria♥




niedziela, 22 września 2013

Treasure - Bruno Mars (cover) Megan Nicole and Max Schneider



                  

Ktoś fanem Bruno Marsa jeżeli tak posłuchajcie sobie Nicole i Max' a
Polecam Też jej kanał na yt na którym robi świetne covery.
Treasure hu hu  treasure..... '
Odrawzu wpada w ucho 
Pozdrawiam Daria♥